NR. CRT.

JUDETE

Liceu / localitate

NR. CRT.

JUDETE

Liceu / localitate

1

Municipiul Bucuresti

Liceul de Arte Plastice “Nicolae Tonitza” Bucureşti

20

 Harghita

Liceul de Arta "Nagy Istvan" Miercurea-Ciuc

colegiul tehnic de arhitectură si lucrări publice "i.n.socolescu"

2

 Alba

Liceul de Muzica si Arte Plastice Alba Iulia

Liceul de Artă „Pallo Imre”

3

 Arad

Liceul de Arta “Sabin Dragoi” Arad

21

 Hunedoara

Liceul de Artă "Sigimund Toduta" Deva

4

 Arges

Liceul de Arta Dinu Lipatti” Pitesti

22

 Ialomita

Liceu de Arta "Ionel Perlea" Slobozia

Seminar Teologic Liceal Ortodox „Neagoe Vodă Basarab” CURTEA DE ARGES

23

 Iaşi

Colegiul Naţional de Artă "Octav Bancilă" Iaşi

5

 Bacau

Liceu de Arta “George Apostu" Bacău

SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL  ortodox „SF. VASILE CEL MARE”

6

 Bihor

Liceul de Arta Oradea

Colegiul Tehnic “Gh. Asachi”

7

 Bistrita Năsăud

Liceul de Arte Plastice “Corneliu Baba” Bistriţa

24

 Maramures

Liceul de Arta Baia Mare

8

 Botosani

Liceul de Arta "Ştefan Luchian" Botosani

25

 Mehedinti

Liceul de Arta "I.ST. Paulian" Drobeta Turnu Severin

9

 Brasov

 

Liceul de Artă Plastică "Hans Mattis Teutsch" Brasov

26

 Mures

Liceul de Arta Târgu Mureş

colegiul naţional de arhitectură "constantin brâncuşi" târgu-mureş

Colegiul Tehnic de Constructii si Arhitectura "Christian Kertsch" Brasov

27

 Neamt

 

Liceul de Arta "Victor Brauner" Piatra Neamt

10

 Braila

Liceul de Arta "Haricleea Darclee" Braila

SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL  ortodox „VENIAMIN COSTACHI”

11

 Buzau

Liceul de Arta "Margareta Sterian" Buzau

28

 Olt

C.N.Vocational "Nicolae Titulescu" Slatina

12

 Caras-Severin

Liceul de Arta "Sabin Pautza" Resita

29

 Prahova

Liceul de Arta "Carmen Sylva" Ploiesti

13

 Cluj

Liceul de Arte Plastice "Romulus Ladea" Cluj-Napoca

30

 Satu Mare

Liceul de Arta "Aurel Popp

14

 Constanta

Colegiul National de Arte "Regina Maria" Constanta

31

 Salaj

LICEUL DE ARTA "IOAN SIMA" Zalau

15

 Covasna

Liceul de Arta "Plugor Sandor" Sfantu Gheorghe

32

 Sibiu

Liceul de Arta Sibiu

16

 Dambovita

Liceul de Arta “Bălaşa Doamna” Targoviste

33

 Suceava

Colegiul de Arta "Ciprian Porumbescu" suceava

17

 Dolj

Liceul de Arta "Marin Sorescu" Craiova

34

 Timis

Liceul de Arte Plastice Timisoara

18

 Galati

Liceul de Arta "Dimitrie Cuclin" Galaţi

Colegiul Tehnic "Ion Mincu" Timisoara

SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL  ortodox  „SF. APOSTOL ANDREI” Galaţi

35

 Tulcea

Liceul de Arta "George georgescu" tulcea

19

 Gorj

Liceul de Muzică si Arte Plastice "Constantin Brailoiu" Targu-Jiu

36

 Valcea

Liceul de Arta Ramnicu Valcea

LICEUL TEOLOGIC TÂRGU-JIU

37

 Vaslui

Liceul Pedagogic "ALexandru Vlahuţă" Bârlad

]

 

 

38

 Vrancea

Liceul de Arta “Gheorghe Tattarescu” focşani